Më mbaj mend (për 1 muaj)


Altin Sulku - Kenge Per Elez Isufin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Elez Isufin".
3. Video është e këngës "Kenge Per Elez Isufin", por nuk këndohet nga Altin Sulku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Altin Sulku - Kenge Per Elez Isufin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  34

Orkestrimi:

Genti Lako

Komente

Asnjë Koment

08/12/2007

2007-12-08T14:17:08+00:00Elez Isufi arusha e malit
Hej fort po e vret o asqerin e kralit
Hej fort po e vret e o po ben o kerdin-e
o neper brigjet e drinit te zi-e
bini mor trajma bini 2x
burrat e dibres e kane lidhun besen
Hej per vatan o nuk tuten se vdesin
hej n'ate stamboll o paska shkue fjala

hej ka nant vjet po luftojm o me krajla
bini mor trajma bini 2x

hej kur vikati o qaj Isuf Xhelili
hej bante patllakja si goje o bilbili
Isuf Xhelili na paska thane
ene ksaj dibres tia lajm o ni nam-e
bini mor trajma bini 2x

Elez Isufi ky burr i shqiperise
prijes i dibres e i tane o malsis-e
ne fusha te lures e ne maje t'korabit

e nxiu venin me shapkat e serbit
bini mor trajma bini 2x


Ky tekst u dërgua nga Patoku
Më Shumë Këngë Nga Altin Sulku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet