Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Altin Sulku - Kujtimi I Vjeter  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Natë Vjeshte"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kujtimi I Vjeter" kënduar nga Altin Sulku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Librond Musliu - Kujtimi I Vjeter

Kujtim I vjeter Buzet e Tua .
Vech Kto kan mbetur skan per tu harruar
Ishim te lumtur bota e jona Kumbet Dashniae Ditet Tona

Ref:
Ku kan Mbet ato fjal qe thoje ty?
Puthjet qe 'mdhuroje ty?
Ike shpejt Pa me than Lamtumir(2x)

Krejt qam kan mbetur netet pa gjum
Gjithcka eshte tretur jam tretur dhe un.
Isha pran teje Kur tu deshta shume
Ike prej meje gjithcka mori fund.
Ref"
Ku kan Mbet ato fjal qe thoje ty?
Puthjet qe 'mdhuroje ty?
Ike shpejt Pa me than Lamtumir(3x)

Xhezahir Elezi - Kujtimi I Vjeter

Aj kujtimi vjeter,
qe ma ke dhuruar,
tani per qdo nate po len te zgjuar,
ndonese jam ndar,
zemra te don ty,
por kujtimi mbeti loti ngrir ne sy.

Ref:
ne flaken e ndarjes po digjem e vuaj,
por kujtimin tend prore po e ruaj,
endrra seq mu fik,
lotojn syt e mi,
por kujtimin tend,
po e ruj n vetmi.

Loti tash me bjen,
lehtas ne qepall,
sepse syt e tu,
ende i kam mall,
kur ti pa penduar''lamtumir''
me the me buzqeshjen tande,
do t'kujtoj perher.

Ref:
ne flaken e ndarjes po digjem e vuaj,
por kujtimin tend prore po e ruaj,
endrra seq mu fik lotojn syt e mi,
por kujtimin tend,
po e ruj n'vetmi.

Ref 2:
ne flaken e ndarjes...
Më Shumë Këngë Nga Altin Sulku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet