Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Sulku - Syzeza Vetullallaja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Popullore Shqiptare"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00Syzezë vetulla-llaja
Ç’të kishte zili dynjaja.

Ç’të kishte zili dynjaja,
Plasën djemtë moj nga sefdaja.

Plasën djemtë moj nga sevdaja,
Lum ç’kishte rritur mamaja.

Ç’i bëra fshatit të shkretë
Se shkoi poshtë dhe përpjetë

Ç’bela kanë me mua djemtë
Unë do marr kë dua vetë

Unë do marr kë dua vete
Bilbilin o me zë gërrnetë


Më Shumë Këngë Nga Altin Sulku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet