Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Altin Sulku - Sevdaja  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Rete E Zeza"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sevdaja" kënduar nga Altin Sulku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sabri Fejzullahu - Sevdaja

Këngëtari Sabri Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij Nera kanë udhëtuar drejt Antalias, në Turqi për të realizuar klipin e ri të këngëtarit. Fejzullahu ka nisur xhirimet e klipit të ri i cili pritet të lansohet brenda 5 ditëve.

Klipi do të ketë skena luksoze në një nga hotelet më të mira të kohës në Antalia.

Kënga do të titullohet “Na ka mbajt dashnia” një temë që këngëtari e prek zakonisht, me muzikë dhe orkestrim nga Virusi me tekst të Arsim Bunjakut dhe klipi është duke u xhiruar XL production.

Bashkëshortja e tij Nera ka shkuar ta shoqëroj e t’i ndihmoj rreth klipit pasiqë ka një sy kritik

Remzie Osmani - Sevdaja

me ta lujt njanen vetull
ishe vdek or djal
hiq me dore pa te prekun

me ta lujt njanen vetull
ishe vdek or djal
hiq me dore pa te prekun

REF
o kjo belabela e shkret
t´paska zan djal haj me det
me magji kam kta dy sy.
veq mem pa o ishe shkri.

II
t´kisha ba o veq per veti
nat e dit o
m´kishe shku per qefi

t´kisha ba o veq per veti
nat e dit o
m´kishe shku per qefi

REF
o kjo belabela e shkret
t´paska zan djal haj me det
me magji kam kta dy sy.
veq mem pa o ishe shkri.

REF
o kjo belabela e shkret
t´paska zan djal haj me det
me magji kam kta dy sy.
veq mem pa o ishe shkri.

Duli - Sevdaja

Aj medete aj medet qysh na paska gjet
a me dasht a mos me dasht nuk e dim as vet
Sevdaja moj non sevdaja mend esh tu na i qit (x2)
se osht kaq e rend moj non nuk e patem dit, se osht kaq e rend nuk e patem dit
aj medet o aj medet qysh na paska gjet a me dasht a mos me dasht nuk e dim as vet(x2)
kush thot mir e kush thot keq per me dashuru (x2)
dynjaja e shkurt oj nan vakti osht tuj shku (x2)
aj medete aj medet qysh na paska gjet a me dasht a mos me dasht nuk e dim as vet (x2)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Altin Sulku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet