Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Sulku - Era (Feat. Stine)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  8

[ALTIN SULKU:]
Fryn erë në shpirtin tim
Lënduar sot nga malli
Fryn erë në syte e mi
Që ty po të kërkojnë
Frynë erë e ftohtë dhe trupin tim
s'e ngroh as zjarri
Me duar që më dridhen
mbështjellur në jastëk

[STINE:]
Era fryu, era ndaloi
Ajo t'solli, ajo t'largoi
Si mundem unë ty t'dominoj
Kur ti as... më s'ma ofron
Ej, erdhe si era edhe ike shpejt
Për ty kërkoj gjithëandej
Jo nuk gjeta si ty, nuk gjej

Ishim, ishim nice
Na ishim ma t'mirët
ma t'mirët, ma t'mirë..

[REF. x2:]
Fryn erë në shpirtin tim
Lënduar sot nga malli
Fryn erë në syte e mi
Që ty po të kërkojnë
Frynë erë e ftohtë dhe trupin tim
s'e ngroh as zjarri
Me duar që më dridhen
mbështjellur në jastëk

[STINE:]
S'kam fjalë, si ta përshkruj
Do me m'dal zemra nga kraharori edhe vuj
Ti me m'fal që kurrë s'muj
me ta kthy buzëqeshjen
Na t'dy bashkë si dikur
E vrava zemrën tone,
ti vrave zemrën time
Nuk e di a t'dukem mirë,
pas gjithe kesaj melankolie
Tani as nje lot nuk bie
pikon nga faqet bie
E une me gote rakie
e mbush e derdh veç prej merzis
...
...
Mesazh per jetet tona
...
Tani s'do jena mo,
po i bëjmë shoqni vetmisë
Lamtumirë o jetë, shpirt
Ndjenjës mi hape sytë

[REF. 2x:]
Fryn erë në shpirtin tim
Lënduar sot nga malli
Fryn erë në syte e mi
Që ty po të kërkojnë
Frynë erë e ftohtë dhe trupin tim
s'e ngroh as zjarri
Me duar që më dridhen
mbështjellur në jastëk


Ky tekst u dërgua nga MATEO SHTINI TEKSTESHQIPAltin Sulku
Featuring: Stine
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/02/2021
Teksti: Stine & Sokol Marsi
Produksioni: Marenglen Boja
Video Produksioni: Estia Film
Choreography: Tan Brama Academy
Skenografi: Florenc Bardhi
Kamera & Dron: Olti Almeta
Special Efx: Visigega Light And Sound
M.U.A: Sallon MonikaAltin Sulku - Era
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Era".
3. Video është e këngës "Era", por nuk këndohet nga Altin Sulku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Altin Sulku:


Komente 0