Më mbaj mend (për 1 muaj)

Amanda Ujkaj & Violeta Lulgjuraj - Vitet Me Te Bukura Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Në fletët e ditarit
Shënova çdo ditë
Ato që nuk harrohen
Ato që koha s’fik.

Vitet më të bukura
Janë vitet e shkollës
Në banka i shkruajtëm
Dëshirat e moshës

Ref: Koha mund të shkoj
Ne se ndalim dot
Por në zemrat tona
Do mbetemi shok
Do shfletojmë me mall
Fletët nji nga nji
Në shpirt do ta ruajm’
Ditarin e rinisë.

Nesër s’di se ku
Jeta do më çoj
Por bankat e tua
Kurrë s’do ti harroj

Do ti tregoj me mall
Vitet nji nga nji
Kurrë s’do të harrohen
Matura tek ty

Ref: ...,

Në vitet e shkollës
mosha prek rinin
Të lindin dëshirat
Kupton dashurin

Dhe pse ndonjëherë
Kemi bërë gabime
Prap’ të kërkojm’ falje
Ty e shtrenjta ime.

Ref...


Ky tekst u dërgua nga Prol StudioViki (Violeta Lulgjuraj) & Amanda Ujkaj
Publikimi: 27/12/2009
Festivali: Festivali i 48-të në RTSH
Teksti: Sokol Marsi
Muzika: Luigj Dedvukaj
Orkestrimi: Luigj DedvukajAmanda Ujkaj & Violeta Lulgjuraj - Vitet Me Te Bukura
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vitet Me Te Bukura".
3. Video është e këngës "Vitet Me Te Bukura", por nuk këndohet nga Amanda Ujkaj & Violeta Lulgjuraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Amanda Ujkaj:


Komente 0