Më mbaj mend (për 1 muaj)

Amarildo - Shi Ne Shkretetire Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Nuk jam, nuk je, akull apo zjarr
Sa fjale, sa mall’, kurre s’te tha me fal
Ne jetuam bashke ne nje premtim
Dy here ne nje rruge nuk ka me kthim
Dhe ndertuam tempuj neper dete
Ska ndarje perfkete
Nuk jam, nuk je sot u bere dje
Nje dite, nje vit
Kurre si humba syte
Jam nje pikez uje ne oqean
Kam nje Univers por ty ste kam
Jam nje lot i vetem qe sa larg
Harresa e ben balte
Zemer koha ndal nese ti do
Puthem edhe pak me perqafo
Te mos jem me ty eshte nje ndeshkim
Ti je drite e fatit tim
Zemer koha di dhe te sfidoje
Te gjithe merite e Botes ti sheroje
Per çdo fjale qe vrau nje premtim
Do t’jem shi ne shketetire

Nje jete me ty jo nuk mjafton
Te ndjej, te gjej, aty ku zemra rreh
Le te jete kjo Bote veç une e ti
Toka edhe qielli per ne te dy
I bergosur jam ne buzet e tua
Liri pa ty nuk dua
Zemer koha ndal nese ti do
Puthem edhe pak me perqafo
Te mos jem me ty eshte nje ndeshkim
Ti je drite e fatit tim
Zemer koha di dhe te sfidoje
Te gjithe merite e botes ti sheroje
Per çdo fjale qe vrau nje premtim
Do t’jem shi ne shketetire

Zgjohu ti mengjese shpirti im
Dje ishte nje fund sot nje fillim
Nese ne gabuam ska rendesi
Jeto me ty çdo mrekulli
Harroje ti je drita ime
Kryefjala ime ne mendim
Dua dhe do jem per ty jam
Veç per ty jam ndaj nje oqean

Zemer koha ndal nese ti do
Puthem edhe pak me perqafo
Te mos jem me ty eshte nje ndeshkim
Ti je drite e fatit tim
Zemer koha di dhe te sfidoje
Te gjithe meritet e Botes ti sheroje
Per çdo fjale qe vrau nje premtim
Do jem shi ne shketetire
Nuk jam, nuk je, akull apo zjarr.


Ky tekst u dërgua nga Noah Kola

Amarildo - Shi Ne Shkretetire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shi Ne Shkretetire".
3. Video është e këngës "Shi Ne Shkretetire", por nuk këndohet nga Amarildo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 1