Më mbaj mend (për 1 muaj)

Amariliz Percakaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  10
 • Vendlindja:
 • Berat 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 10 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Amariliz Percakaj është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Amariliz Percakaj ka lindur në 11 shtator 2011 në Berat. U transferua së bashku me familjen në Durrës në moshën 4 vjeçare. Pas disa vitesh ngjitet për herë të parë në skenën e Festivalit “Tingujt e Adriatikut” me këngën “Sa të mirë jemi”, ku vlerësohet me çmim të dytë. Ka marrë pjesë dhe është vlerësuar me disa çmime nëpër aktivitetet e ndryshme të organizuara midis shkollave nga Qendra Kulturore e Fëmijëve në Durrës. Në vitin 2019 vlerësohet me ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Amariliz Percakaj

Komente 0