Më mbaj mend (për 1 muaj)

Amariliz Percakaj - Më Mungon Vendi Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Kur udhëtoj unë me prindërit
me avion drejt kaltërsisë,
si një zog gjigant ai duket
që s’i trembet lartësisë.

Ja zvogëlohen dhe pallatet,
gjithë qyteti ngadalë tretet,
porsi lodra ngjajnë makinat,
veç kujtimet marr me vete.

Refreni:
Vështroj detet dhe liqenet,
bukuritë e vendit tim,
sodis kodrat edhe malet,
fushat mbushur plot gjelbërim.
Nuk e fsheh, në atë çast,
më mungon shumë vendi im,
ndiej një mall e zemra m’thotë:
“Do të kthehemi sërish”.

Kur udhëtoj unë me prindërit
me avion drejt kaltërsisë,
si një zog gjigant ai duket
që s’i trembet lartësisë.

Edhe njerëzit i shoh të vegjël
si në filmat me kartonë,
diku atje shoqet e mia
që nga larg ma bëjnë me dorë.
Amariliz Percakaj
Publikimi: 01/12/2020
Festivali: Vihuela Fest 2020
Teksti: Irma Kurti
Muzika: Aleksander Kolshi
Video Produksioni: Artisti WebAmariliz Percakaj - Më Mungon Vendi Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më Mungon Vendi Im".
3. Video është e këngës "Më Mungon Vendi Im", por nuk këndohet nga Amariliz Percakaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Amariliz Percakaj:


Komente 0