Më mbaj mend (për 1 muaj)

Amariliz Percakaj - Toka Mëmë Shqipëri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Sa herë që babi im
nga udhëtimi larg
kthehet me anije
deti qetësohet,
dallga kthehet
në një valë.

Plot petale lulesh
e presin në oborr
dhe mbi supe
i bien si dëborë.

Ai ndalet për një çast
e na puth, na përqafon
dhe shikimin e tret larg,
një lot nga sytë i pikon.

Refreni:

Është një tokë o bija ime
që na thërret pa pushim,
për të zemra përvëlohet
toka mëmë, Shqipëri.

Në çdo vend që ti të shkosh,
malli djeg për çdo ditë,
është tokë e të parëve tanë,
mëmëdheu Shqipëri.

2.
Ashtu si fllad i lehtë
vjen e të zgjon zëri i saj,

ajo kurrë nuk të braktis
ajo kurrë nuk të harron.

Udhëton babi im,
dhe në netët pa hënë,
detin kapërcen
për të puthur tokën mëmë.

Ai ndalet për një çast
e na puth, na përqafon
e shikimin e tret larg
një lot nga sytë i pikon.

Refreni:

Është një tokë o bija ime
që na thërret pa pushim,
për të zemra përvëlohet
toka mëmë, Shqipëri.

Në çdo vend që ti të shkosh,
malli djeg për çdo ditë,
është tokë e të parëve tanë,
mëmëdheu Shqipëri.Publikimi: 20/07/2021
Teksti: Irma Kurti
Muzika: Aleksandër Kolshi


Komente 0


Amariliz Percakaj - Toka Mëmë Shqipëri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Toka Mëmë Shqipëri".
3. Video është e këngës "Toka Mëmë Shqipëri", por nuk këndohet nga Amariliz Percakaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.