A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Amela Buzi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Amela Buzi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ajo ka studiuar në "Kolegjin Turgut Ozal" në Tiranë. Ajo gjithmonë pëlqente muzikën dhe kur ishte 6 vjeç ajo vendosi të merrte pjesë në një konkurs muzikor. Që atëherë, ajo ka qenë gjithmonë ka marr pjesë në shumë gara jo vetëm në Shqipëri, por edhe në vende të tjera. Në Shtator 2014, Amela Buzi merr pjesë në Vihuela Fest 2014 me këngën "Në Hapësirë Të Fluturojmë". Në Qershor 2015, Amela Buzi merr pjesë në JESC 2015 me këngën "Bota Blu". ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Eda Muça

Sara Bajraktari

Olivja Jaupaj

Einxher Qose

Sidorela Hasa

Alina Jani

Erma Mici

Patris Kacurri

Jasmina Dervishi

Zhaklina Veizaj


Tags: Amela Buzi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019