A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Amelia Rosa - Foleja E Parë


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/05/2019

2019-05-16T11:41:51

Muzika:

Galliano Borsato

Teksti:

Irma Kurti


Ishte vjeshtë kur një ditë
unë me prindërit e mi
“mirupafshim” seç i thashë qytetit tim.

Atje lashë kujtimet,
tinguj, ngjyra plot
edhe parkun ku me shoqet loznim tok.

Nën një qiell pranvere
unë erdha këtu prapë,
si dallëndyshe që vjen
nga udhëtim i gjatë.

Refreni:
Sa ka ndryshuar
qyteti im
dhe “ti je rritur“ thonë të gjithë.
Më përqafojnë me mall,
gjyshërit dhe miqtë:
“Mirësevjen n’folenë e parë!”.
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019