Më mbaj mend (për 1 muaj)


Amri Hasanlliu - Shpirt I Lire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shpirt I Lire".
3. Video është e këngës "Shpirt I Lire", por nuk këndohet nga Amri Hasanlliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Amri Hasanlliu - Shpirt I Lire  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 10

Komente

Asnjë Koment

09/06/2013

2013-06-08T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shpirt I Lire" kënduar nga Amri Hasanlliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Amri Hasanlliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Rezarta Smaja. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Jam e vogel jam e madhe,
Nen lekure me mijra halle,
Nuk jam jo nje diell i fikur
Por nje yll shume lart i ndritur ,
Vetes nuk ja dija fatin,
Por jo kurre se ndala hapin.
Te kerkova si e cmendur,
Neper vite shpirt i trembur.

str2
Hene e kryq bashke i mbeshtolla
Vetem paqe te dhurova
Kur me thoje me sjell dimer
Une shembelleja Monalizen
Fluturoja vec per vehte,
Mora ajer neper dete,
Henen mbaj mbi krahe te ngritur
S'mund te jem shpirt i braktisur...

Ref:
Hej...degjo ...
Hej me shiko...
Une jam mali une jam deti
Perendia edhe mbreti,
Shpirt i lire ne rruge pa kthime
S'do ta ndal jo endrren time
Do vazhdoj...
Sot do fluturoj ...
Nisem larg me endrren time,
Arratisur ne vegime,
Mbaj ylber ne krahet e mia
Falem vec tek dashuria …He - heeejjjj

Kam buzeqeshur,
Kam lotuar,
Nje here ketu - nje here merguar
Dhe kur doren ma veshtroje,
Vija fati numuroje.
Asnjehere nuk kam harruar,
Ndoshta syte me kane lotuar,
Kur Nene Tereza puthte duar,
Tek femijet e lenduar

Ref:
Hej, degjo, hej me shiko...

Solo,

Ref : (pj 2. )
Do vazhdoj, sot do fluturoj...
nisem larg me endren time
Arratisem ne vegime
Mbaj ylber ne krahet e mia
Falem vec tek dashuria hej heeej... Final.Më Shumë Këngë Nga Amri Hasanlliu:


Komente mbi këtë këngë