Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ana Gramo - Në Koma Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  12

Nje univers me hapet,
Larg nga une dhe nje here
Nuk e du pse me ben te jem
Nje pik’ ne nje gote vere
Nje rreth I ngushte sonte me vet po me merr
Diku… larg po me prêt
Ne tjeter jete

Hapesira krahet mi shtrengon
Yjet strehim me kerkojne
E humbur henen e zbuloj
Shpirti I vrare pushon
Tani zbuloj
Arrij nje uragan mbi re
Me merr.. e jotja jam me shume se dje.

Ledhatoj jeten qe sot me harroi,
perqafoj, sot boten e vdekur e zgjoj.

Ne fantazem kthehem,
Njerezit po I friksoj,
Trupi po me zbrazet,
Vdekjen une e pranoj
Nese dhe njehere,
Jete do me kerkoj…
Oooo s’e pranoj.

Ti u prehsh ne paqe
Njerezit do me urojne
Sa per sy e faqe
Vec te mirat kujtojne
As ne ate jete,
Rehatin nuk e shijoj
Oooo nuk harroj

Cdo gje me kohen po kalon
Dhe kujtimi nuk jeton me
Fati I shkruar ketu mbaron
Film I shkurter pa ze
Sot jam e lire
Sot nuk kam vetem nje deshire…
O bote meso te kesh deshire…
Meso te jesh e mire…Publikimi: 27/12/2014
Festivali: Festivali i 53-të Në RTSH
Muzika: Genti Lako
Teksti: Ida Nurçe
Orkestrimi: Genti Lako


Komente 0


Ana Gramo - Në Koma
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Koma".
3. Video është e këngës "Në Koma", por nuk këndohet nga Ana Gramo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.