Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anahi - Baile De Los Mu Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Al sonar las tres de la mañana
los muñecos se paran a bailar.
La casa está dormida
y nadie los verá,
y salen de sus cajas
dispuestos a gozar.

El primero que ha llegado
es el Soldado Bigototes
en su caballito de cartón,
y después el Gato Félix
y Pinocho en un carrito
arrastrado por un buen ratón.

La Cocorica y Miguelito vienen juntos.
Caperucita viene atrás en un camión.
Y agarrandonos las manos
los muñecos brincoteamos
hasta que aparezca el Sol.

EL muñeco de sorpresa
asomando la cabeza
a todos los asustó.
¡O se callan por las buenas
o les jalo sus melenas,
porque no dejan dormir!.

El Gato Félix se acercó y dió un zarpazo
que a Narizotas a su caja regresó.
Y aunque el tonto del payaso
se enfurruñe bailaremos
hasta que aparezca el Sol.Nuk kemi video për këtë këngë.


Anahi
Publikimi: 01/01/2007


Anahi - Baile De Los Mu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Baile De Los Mu".
3. Video është e këngës "Baile De Los Mu", por nuk këndohet nga Anahi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anahi:


Komente 0