Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Andi Shkoza - Bukuroshe

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bukuroshe".
3. Video është e këngës "Bukuroshe", por nuk këndohet nga Andi Shkoza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Andi Shkoza - Bukuroshe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Jetoj Me Shprese"

Komente

Asnjë Koment

29/04/2013

2013-04-29T07:24:23+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bukuroshe" kënduar nga Andi Shkoza.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Elina Duni - Bukuroshe

Kur dole në Lanë
belin nji pëllëmbë
Bukuroshe e lalës
synin si bajam.

Kur dole n’çardak
faqen për marak
Bukuroshe e lalës
dukesh si zambak.

Kur dole në derë
belin me qemer
Bukuroshe e lalës
ndritesh si fener.

Kur dole n’oborr
f’tyrën e bardh’ si borë
Bukuroshe e lalës
eja të vejmë kunorë.

Diana Tahiri - Bukuroshe

Do t'ju them diqka
Por nuk eshte shaka
Sikur une nuk ka
Aha aha
Kaqurele une
Bjonde si llokum
Gjithe me duan shume
Aha aha

Ref

Me buzkuq e me pak grim (la la la la la)
Shum te lutem mami im (la la la la la)
Ma e bukur dua t'jem (la la la la la)
Bukuroshe pa problem (la la la la)

S'qenka per femije
Buzkuqi i ri
Ketu ka xhelozi
Aha aha
Une grimohem vet
Mami me bertet
Aktore e vertet
Aha aha

Ref x3

Me buzkuq e me pak grim (la la la la la)
Shum te lutem mami im (la la la la la)
Ma e bukur dua t'jem (la la la la la
Bukuroshe pa problem (la la la la)

Ardian Limanmera - Bukuroshe

bukuroshe si nji han te pres pa dumir don mem pas kjo zemra ime te dua shpirtimi

m'kamarr malli qe ti puthi ata syt e zi pot boj be qe n'zemren time
vetemm e je ti 2 rf.,

me je e bukur si sheqer gjith nje ty te pres eja sheroje dhimbjen time gezoje jeten time

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Andi Shkoza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet