Më mbaj mend (për 1 muaj)

Andi Shkoza - Te Porta E Gjimnazit Te Prisja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  9

Teksti:

Armand Trebicka

Orkestrimi:

Alban Furtuna

Komente

Asnjë Koment

16/06/2009

2009-06-16T16:41:39+00:00Luan luan me mua
Luan ti me ndjenjat e tua
kujton se je akoma femije
oo Elda ti
Luan luan me mua (luan)
Luan ti me ndjenjat e tua (e tua)
kujton se je akoma femije
(e vogel ti nuk je)
oo Elda ti

Tek porta e gjimnazit une prisja
mesimin vajza te mbaronte
castet minutat kalonin
por zilja jo s'po tringellonte

Tek porta e gjimnazit une prisja
mesimin vajza te mbaronte
castet minutat kalonin
por zilja jo s'po tringellonte

Por ja se fundi c'u degjua
sa fort me rrahu zemra mua per ate
Por ja se fundi c'u degjua
sa fort me rrahu zemra mua per ate

Luan luan me mua (luan)
Luan ti me ndjenjat e tua (e tua)
kujton se je akoma femije
(e vogel ti nuk je)
oo Elda ti
Luan luan me mua (luan)
Luan ti me ndjenjat e tua (e tua)
kujton se je akoma femije
(e vogel ti nuk je)
oo Elda ti

Dhe nga shoqet kur u ndave
tu afrova me ngadale
lehtas une doren ta preka
belbezove dy-tri fjale

Dhe nga shoqet kur u ndave
tu afrova me ngadale
lehtas une doren ta preka
belbezove dy-tri fjale

Por syt e saj sa shpejt lotuan
sa fort me rrahu zemra mua per ate
Por syt e saj sa shpejt lotuan
sa fort me rrahu zemra mua per ate

Luan luan me mua (luan)
Luan ti me ndjenjat e tua (e tua)
kujton se je akoma femije
(e vogel ti nuk je)
oo Elda ti
Luan luan me mua (luan)
Luan ti me ndjenjat e tua (e tua)
kujton se je akoma femije
(e vogel ti nuk je)
oo Elda ti

Po te pyes per here te fundit
ne me do apo s'me do
me mire me vra me doren tende
se sa te me thuash jo

Po te pyes per here te fundit
ne me do apo s'me do
me mire me vra me doren tende
se sa te me thuash jo

Por syt e saj sa shpejt lotuan
sa fort me rrahu zemra mua per ate
Por syt e saj sa shpejt lotuan
sa fort me rrahu zemra mua per ate

Luan luan me mua (luan)
Luan ti me ndjenjat e tua (e tua)
kujton se je akoma femije
(e vogel ti nuk je)
oo Elda ti
Luan luan me mua (luan)
Luan ti me ndjenjat e tua (e tua)
kujton se je akoma femije
(e vogel ti nuk je)
oo Elda ti


Ky tekst u dërgua nga Juli
Më Shumë Këngë Nga Andi Shkoza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet