Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Andi Shkoza - Lulja Ime


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/02/2009

2009-02-12T17:39:16

Këngë e albumit:

"Zemra I Ka Fajet"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lulja Ime" kënduar nga Andi Shkoza.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fisniket - Lulja Ime

Lulja ime nje dit shkoi
Lulja ime me harroi
Iku natën sikur gjarë
Me la vetem duke qarë
Me la vetem duuuuke qaarë..

Lulja ime nje dit shkoi
Zemren time ma helmoi
Ndezi zjarrin e pashuar
Ne shtrengaten e terbuar
Ne shtrengaten eee terbuar

Ref: x2
Lulja ime kopshtin e huaj
Zemren time la te vuaj
Ne vetmi un jeten ta kaloj

Lulja ime nje dit shkoi
Lulja ime me harroi
Iku natën sikur gjarë
Me la vetem duke qarë
Me la vetem duuuuke qaarë..

Lulja ime nje dit shkoi
Zemren time ma helmoi
Ndezi zjarrin e pashuar
Ne shtrengaten e terbuar
Ne shtrengaten eee terbuar

Ref: x2
Lulja ime kopshtin e huaj
Zemren time la te vuaj
Ne vetmi un jeten ta kaloj

Hysen Smajli - Lulja Ime

Lulja ime nje dit shkoi
Lulja ime me harroi
Nje kunater sikur sam
Me la vetem duke qar
Me la vetem duuuuke qaar.

Lulja ime nje dit shkoi
Zemren time ma helmoi
Ndezi zjarin e ben zhurm
Ne shtrengaten e terbuar
Ne shtrengaten eee terbuar

Ref: x2
Lulja ime kopshtin e huaj
Zemren time la te vuaj
Ne vetmi un jeten ta kaloj

Lulja ime nje dit shkoi
Lulja ime me harroi
Nje kunater sikur sam
Me la vetem duke qar
Me la vetem duuuuke qaar.

Lulja ime nje dit shkoi
Zemren time ma helmoi
Ndezi zjarin e ben zhurm
Ne shtrengaten e terbuar
Ne shtrengaten eee terbuar

Ref: x2
Lulja ime kopshtin e huaj
Zemren time la te vuaj
Ne vetmi un jeten ta kalo

Alma Velaj - Lulja Ime

fryn nji fllad ne ket' pranver'
ne kete stine qe njeh gezime
por ti lulja plot me er'
Ti je larg ne Shkodren time

thojne n'Florida nuk ka dimen
as ka bor' as ka acar
por pa ty moj lulja ime
dimen asht ' qe kur kam ardh'

shkova reth e rrotull botes
pot si Ty lule nuk gjeta
ah, pa Ty moj lulja e Shkodres
jo,pa ty s'kalohet jeta

refreni

thojne n'Florida nuk ka dimen
as ka bor' as ka acar
por pa ty moj lulja ime
dimen asht ' qe kur kam ardh'
Më Shumë Këngë Nga Andi Shkoza:

Më Shumë...