Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Andi Shkoza - Alma


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/04/2012

2012-04-19T17:54:04


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Alma" kënduar nga Andi Shkoza.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Radoo - Alma

Part 1:

mke lan pa men alma
mke lan pershtypje alma
alma ama falma
pat zon kur nuk nalna
hej alma ti mke ra nsy
prej krejt mases dallohesh veq ti
dukesh shum extra
trupin 2 metra

levizjet qe mi bon
mu krejt pom tranon
me flokt e gjata
ti je ma e qarta
me shtikla qysh po kcen
tipav syt krejt pja v'len n'ven
buzeqeshja jote m'jep emocione
do ti preki do ti puthi kuku qka m'bone
seriozisht je femer speciale
femer femer speciale

Ref:
engjulli i nates, dallohesh prej mases
alma alma alma alma hajde falma falma ti zemren
engjulli i nates, dallohesh prej mases
alma alma alma alma hajde falma falma ti zemren

Part 2 :
i ndjeki hapat e tu
ka po shkon qe krejt mke tranu
afrona ngat, ngat e ma ngat
m'fal ni shikim hej ndalu ti pak
ti me shkon sikur ere
sikur n'tok ti nuk shkele
sa kam mall per ty
veq njeher dua ta ndjej
dhe kjo nate qe vjen ty do te fshe
sdua te ik pa te zene ty njeher

me ni buzehqeshje ti pom kqyr mu
une dhe ti ti dhe une sonte me vallzu
hej, ti je ti je per mu ti jee ti je per muuu

Ref:
engjulli i nates, dallohesh prej mases
alma alma alma alma hajde falma falma ti zemren
engjulli i nates, dallohesh prej mases
alma alma alma alma hajde falma falma ti zemren

Part 3 :

e kapi shansen e pare
u tranova pi afrona ngat e ma ngat
pytjen e par ja boj a ka ven
m'thot ka ven mu ment krejt po mi q'mend
e kapi per dore si tish femra jem
marim rrug ne drejtim apartamentit tem
hej sot o nata jon
kamu bo qka sduhet mu bo

kadal dale...

Moli - Alma

Alma Moli
Eja vash moj pranvere
eja shpejt mos u vono

Ja do plasish,ja do vdes
nese do me pervelo ..........2

Ti pervelove zemren time
pak dhembshuri per mua s'ke

Je e vogel,ke te drejt
qe te dy jemi fatkeq ........2

Cfar t'ju them,cfar t'ju tregoj
ate qe desha,me trathtoi ....2

Jam me ty,te shikoj un ty
ftyra jote me rin nder sy ...2

Alma moj e vogla moj
o sa shum te dashuroj .......2
Më Shumë Këngë Nga Andi Shkoza:

Më Shumë...