Më mbaj mend (për 1 muaj)

Andi Stafuka - Ky Dedikim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Po si u beme ne kaq te huaj?
Une s'te takoj me as me sy
qe nuk te desha ti mos e thuaj
se aventure nuk ish per mua
te desha ty
po s'di sa me deshe tii

ref.
ky dedikim eshte nje dhimbje
dhe koha plaget i sheron
e dua fort une jeten time
dhe kur fal ajo zhgenjime
ne dashuri une prap do besooooj

ndoshta do vije nje dite
e te takohem une me ty
zjarrin qe shove dashurise
ashtu pa fjale ,me nje mesazh
a mund ta ndezim prap te dy?

Ti mban tani cdo kujtimim tim
dhe nuk e di pse po e mban
ndoshta ne zemer mban pendimin
ndoshta te djeg tani nje zjar
dhe dashurine per mua e quan fals

ref.
ky dedikim eshte nje dhimbje
dhe koha plaget i sheron
e dua fort une jeten time
dhe kur fal ajo zhgenjime
ne dashuri une prap do besooooj

ndoshta do vije nje dite
e te takohem une me ty
zjarrin qe shove dashurise
ashtu pa fjale ,me nje mesazh
a mund ta ndezim praaap te dyy?

zjarrin qe shove dashurise
ashtu pa fjale ,me nje mesazh
a mund ta ndezim praaap te dyyyyyy?


Ky tekst u dërgua nga saraAndi Stafuka
Publikimi: 16/02/2015
Festivali: Top Fest 12


Andi Stafuka - Ky Dedikim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ky Dedikim".
3. Video është e këngës "Ky Dedikim", por nuk këndohet nga Andi Stafuka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Andi Stafuka:


Komente 0