Më mbaj mend (për 1 muaj)

Andin Randobrava - Rruge E Gjat (Feat. BlackLion)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo bote e eger, jom ka shoh shume sene tkqija
Fuck u hejte, mos u kap per aftesi tmija
Kallxo respekt, nese s'din cka o dashnia
Se n'krahe e kom ambicien, jo nuk m'ka lshu fuqija!

Veshtiresit e jetes nuk tek jon t'lehta hiq
1 fjale e kom per ty, " Rri i vertet, mos u flliq..."
Mos u qudit nese vet t'zbardhe mengjesi
Se bash ata qe t'kan msu not, kan me t'lon me cof n'deti!

A nuk e dite qe jeta tek oo me fraza
1 milion ftyra fallc, t'dalin si fantazma
Dojn me t'honger, nese t'shohin konkurrent
Po Zgjidhja ma e mire, kur plumi osht prezent.

Prej menes t'madhe, po menojn qe afer qielli
Mirepo se dine qe shume lehte i djege dielli
Jom ka vjelli, me fjale qe kan kuptim
Secilit i vjen dita,ktu nuk ka dyshim !

REF: x

Jetojme te gjithe ne nje bote te ndar
Pas shume problemeve qe na kan vrar
Por ti qendro, se mundesh
Mbushe zemren ti me shpirte t'vertet
Dhe jeto sikur ska me jete
Por ti lufto, se duhesh...

Vers 2.

Kom marr shume msime, cysh duhet per me luftu,
E sakrifica e madhe , po t'shtika me duru!
I hina jetes n'palc, jom mundu me e studiu
Cka t'ja bojsh tjetrit po mdel qe njejt ma bon mu!ejj

Kur e kupton esencen per cka je tu jetu
Mos e kap kryt n'dor e me thon o kuku per mu!!!
Hapi syte, mos i le hamzat me t'shkel n'qaf
Perqafi me zor, se 1 dit krejt kan met Dasht.. Ej

Jepju dashni qe reflekton pa mas,
Respekti i verbon, e dikur kan me plas!
Plote urrejtje, ai qe sfida kurre ska pas.
Ose ma mire me thon,n'trup i holle e nkry i trashe.

Ka shume kthesa qe ta hupin drejtimin e vetes
Dikon e man gjalle shpresa prej fillimit t'jetes
Nuk isha njeri, sikur mos t'kisha pas sprova
Ti je fitimtari, e kta tjert le t'mesin vorra...


Ky tekst u dërgua nga Adrian Behluli

Andin Randobrava - Rruge E Gjat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruge E Gjat".
3. Video është e këngës "Rruge E Gjat", por nuk këndohet nga Andin Randobrava.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Andin Randobrava:


Komente 0