Më mbaj mend (për 1 muaj)

Andos - Ku Je Ti  (Feat. Dj Dalool)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Teksti:

Alban Skënderaj

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Andos

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2012

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Dj Dalool

17/09/2012

2012-09-17T04:26:58+00:00Kthehem ne erresire
Pres te rigjej vetveten
Pres ty, dhe doren tende
Por smund te vdes
Qe te rizgjoj vemendjen
Shko, ti vetem shko
Merr gjithqka me vete
Por pse nuk te vjen pas
Kjo dhimbja ime e shkrete
Qe s'di te flas

Ku je ti ku prek toka qiellin
Ku je ti pse me morre diellin
Ku je ti kur kam kaq nevoje per ty
Ku je ti pse me le pa zjarr ne sy

Ska me rrendsi se kush ka faj
Ska me rrendsi se lotet thaj
Gjithmone te dy do jemi
Nje gjysme enderr e vjeshtes sone te pare

Ku je ti ku prek toka qiellin
Ku je ti pse me morre diellin
Ku je ti kur kam kaq nevoje per ty
Ku je ti pse me le pa zjarr ne sy

Vetem per ty shikoja ferrin
Vetem per ty arrija qiellin
Vetem per ty harroja veten
Vetem qe t'mi thoje kto dy fjale
Boten kisha ndare

Ku je ti ku prek toka qiellin
(Boten kisha ndare)
Ku je ti pse me morre diellin
(Boten kisha ndare)
Ku je ti kur kam kaq nevoje per ty
(Boten kisha ndare)
Ku je ti pse me le pa zjarr ne sy

Ku je ti ku prek toka qiellin
Ku je ti pse me morre diellin
Ku je ti kur kam kaq nevoje per ty
Ku je ti pse me le pa zjarr ne sy

Pse me le pa zjarr ne sy / 3x

Ska me rrendsi se kush ka faj
Ska me rrendsi perse po qajme
Gjithmone te dy do jemi
Nje gjysme enderr e vjeshtes sone te pare


Ky tekst u dërgua nga DSAlbanSkenderaj
Më Shumë Këngë Nga Andos:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet