Andrea Vesho
Andrea Vesho

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Andrea Vesho është një këngëtar i njohur. Më datë 3 Nëntor 2012, Andrea Vesho publikon videoklipin "Mos Harroni Shqiperine". Më datë 23 Tetor 2013, Andrea Vesho publikon videoklipin "Vetem Ty Dhe Zotin". Teksti u shkrua nga Arben Duka. Për orkestrimin u kujdes Alban Hoxhaj. Në Nëntor 2013, Andrea Vesho merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Dashuri E Pare". Më datë 28 Gusht 2014, Andrea Vesho publikon videoklipin "Dhe Te Martuarit Kane Shpirt". Më datë 8 Dhjetor 2015, And...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0