Andrea Vesho
Andrea Vesho
Andrea Vesho
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Andrea Vesho është këngëtar i njohur. Më datë 3 Nëntor 2012, Andrea Vesho publikon videoklipin "Mos Harroni Shqiperine".

Më datë 23 Tetor 2013, Andrea Vesho publikon videoklipin "Vetem Ty Dhe Zotin". Teksti u shkrua nga Arben Duka. Për orkestrimin u kujdes Alban Hoxhaj.

Në Nëntor 2013, Andrea Vesho merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Dashuri E Pare".

Më datë 28 Gusht 2014, Andrea Vesho publikon videoklipin "Dhe Te Martuarit Kane Shpirt".

Më datë 8 Dhjetor 2015, Andrea Vesho publikon videoklipin "Single Lady".

Më datë 8 Gusht 2021, Andrea Vesho publikon videoklipin "Në Dasëm U Mblodhëm".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0