Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anduena Tahiri
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Gusht 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  170

Anduena Tahiri është këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Ka perfunduar shkollen e mesme po ashtu dhe ndjek fakultetin ne Ferizaj. Eshte motra e Labinot Tahirit (LABI) me te cilin ka realizuar dhe bashkepunime.

Në vitin 2012, Anduena Tahiri publikon albumin "Live".

Më datë 1 Qershor 2015, Anduena Tahiri publikon videoklipin "Vdes E Nuk Pranoj". Muzika e këngës u punua nga Shkumbin Nebihu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga Bug Production.

Më datë 3 Qershor 2016, Anduena Tahiri publikon videoklipin "Zoteri".

Më datë 22 Tetor 2017, Anduena Tahiri publikon videoklipin "Shko".

Më datë 28 Tetor 2018, Anduena Tahiri publikon videoklipin "Më Mbyte". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, teksti u shkrua nga Fadil Topalli, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment.

Më datë 27 Mars 2019, Anduena Tahiri publikon videoklipin "Fjale Nuk Du". Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment.

Më datë 10 Janar 2020, Anduena Tahiri publikon videoklipin "Larg".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

4

Motra e

Labinot Tahiri (Labi)

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet