A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Anduena Tahiri - Ishin Puthje Mekatare


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/08/2012

2012-08-21T09:14:24

Këngë e albumit:

"Live"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ishin Puthje Mekatare" kënduar nga Anduena Tahiri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Anduena Tahiri i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shqipe Abazi - Ishin Puthje Mekatare

Dje me the te dua teper
sonte me dike tjeter
Ma shkatrron jeten
sa ke ndryshuar
qe te deshta si duket kam gabuar

Ref (2x):
Ishin puthje mekatare
aty dikur ku mi fale
zemren tende sjam i vetmi
tash po me pyesin edhe ai tjetri

Ky sosht gabim i vetem
ti paske dhe nje tjeter
Tash mos kerko falje
nga une u ndave
Do t'vajtoj kjo zemer qe e vrave

Ref (2x):
Ishin puthje mekatare
aty dikur ku mi fale
zemren tende sjam i vetmi
tash po me pyesin edhe ai tjetri

Lori - Ishin Puthje Mekatare

Dje me the te dua teper,
sonte me dike tjeter,
e ma helmon jeten,
sa ke ndryshuar,
qe te deshta si duket kam gabuar.

ref:
Ishin puthje mekatare ato qe dikur mi fale,ne zemren tende sjam e vetmja tash ben pjese edhe ajo tjetra.2 here

Ky s'eshte gabim i vetem,
ti paske dhe nje tjeter,
tash mos kerko falje nga une u ndave,
por do te mallkoj kjo zemer qe e vrave.

ref:2 here

Adnan Daci & Teuta Selimi - Ishin Puthje Mekatare

Dje me the te dua teper
Sot del me dike tjeter
Dhe ma helmon jeten
Sa ke ndryshuar qe te desha
Si duket kam gabuar

Ref: Ishin puthje mekatare
ato qe dikur mi fale
n`zemren tende sjam i vetmi
tash ben pjes edhe aj tjeteri 2X

Ky sesht gabim i vetem
Ti paske dhe nje tjeter
Tash mos kerko falje
Nga un u ndave por dot
Mallkoj kjo zemer qe e vrave

Ref: Ishin puthje mekatare
ato qe dikur mi fale
n`zemren tende sjam i vetmi
tash ben pjes edhe aj tjeteri
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019