Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anesa Jakupi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  786
 • Vendlindja:
 • Winterthur 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 14 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Anesa Jakupi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Jeton ne shtetin Helvetik të Zvicrës, ku eshte duke kryer shkollimin me sukses, Pretendon të jetë një këngetare e suksesshme. Ajo ka realizuar disa kengë dhe klipe te suksesshme dhe një bashkëpunim me kolegen e saj Jona Zeneli. Gjithashtu ka marre pjesë në shumë festivale te organizuar në Kosovë dhe ka fituar shumë trufe dhe mirënjohje. Shpresojmë te vazhdojë me sukses karrierën e saj muzikore ne estraden shqiptare. Më datë 4 Qershor 2016, Ane...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

2 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Janina Mustafa

Kanina Pllana

Enea Jakupi

Eanda Nishevci

Urtina Ramadani

Pranvera Ismaili

Amela Buzi

Eda Maliqi

Lorena Rusinovci

Sara Mulliqi

Tags: Anesa Jakupi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet