Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anestezioni
  • Emri i Vërtetë:
  • Rinor Bekteshi
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 16 Maj 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  28
Këndon kryesisht: hip-hop

Anestezioni është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Anestezion (emri i vertete Rinor Bekteshi), filloi muziken qysh ne moshe te re gjate vitit 2008. Gjate asaj kohe ai solli disa kenge te ndryshme me artist te ndryshem si me 2ton, Kobra (TBA) e shume artist te tjere. Anestezion ben pjese ne grupin "BadBoys 4life" me artistin nga Shqiperia Stresin.

Ne vitin 2009, Anestezion publikon baladën e titulluar "N'Mendime", e cila gjatë asaj kohe ishte një ndër baladat hip-hop më të pëlqyera dhe me të dëgjuara.

Më datë 2 Tetor 2012, Anestezioni publikon videoklipin "Sa Her Ti Qesh", në bashkëpunim me Mani Man.

Ne vitin 2013 ai se bashku me Stresin dhe One T sollen kengen "Thirrni Eulexin " e cila beri buje te madhe ne te gjitha viset shqiptare.

Më datë 21 Gusht 2017, Anestezioni publikon videoklipin "Malli", në bashkëpunim me One T. Teksti u shkrua nga Anestezioni, One T. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Anestezioni ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Pa Ty", në bashkëpunim me One T.

Më datë 3 Shkurt 2018, One T publikon videoklipin "Pa Ty", në bashkëpunim me Anestezioni. Teksti u shkrua nga One T, Anestezioni.

Më datë 28 Maj 2018, Anestezioni publikon videoklipin "Pa Inat", në bashkëpunim me One T & Sava. Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, Anestezioni, One T, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ervin Gonxhi.

Më datë 15 Gusht 2018, Anestezioni publikon videoklipin "Gunshot", në bashkëpunim me Stresi. Teksti u shkrua nga Stresi, Anestezioni.

Më datë 27 Nëntor 2018, Anestezioni publikon videoklipin e xhiruar ne Zvicer "Monaco" dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës.

Më datë 27 Janar 2019, Anestezion publikon videoklipin "Trendafil", në bashkëpunim me One T.

Më datë 14 Mars 2019, Anestezioni, One T & Zeko publikojnë videoklipin "Shokun Se Lo II".

Më datë 27 Prill 2019, Anestezion publikon videoklipin "Si Na".

Më datë 9 Tetor 2019, Anestezioni publikon videoklipin "Cartelo".

Më datë 19 Qershor 2020, Stresi publikon videoklipin "Shokun Se Lo 3", në bashkëpunim me One T & Anestezion.

Më datë 30 Gusht 2020, Zeko publikon videoklipin "Morea", në bashkëpunim me Anestezion & One T.

Më datë 25 Dhjetor 2020, Stresi, One T & Anestezion publikojnë videoklipin "Gang Shit".

Më datë 20 Shkurt 2021, One T & Anestezion publikojnë videoklipin "Madrina". Teksti i këngës u shkrua nga One T & Anestezioni.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  theranda    Heliumi  

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente 0