Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Anestezioni - Qështu E Ka Jeta

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qështu E Ka Jeta".
3. Video është e këngës "Qështu E Ka Jeta", por nuk këndohet nga Anestezioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Anestezioni - Qështu E Ka Jeta  (Feat. Patto G & daddy F)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Daddy F

14/10/2012

2012-10-14T18:36:34+00:00` ANESTEZION:
Jeta nuk osht qashtu, qysh ti e deshiron
Kur i derdh 1000 lot, ni buzqeshje smjafton
Kur je i thellum n´mendime, e jeta po t´ik shpejt
Se e keqe ish merzia, edhe kjo jetë s´ish e drejtë
S´harrohen kurr perjetimet, se n´tru jom koqit
Se qaq sa shkon e rritësh, edhe gajlet kan mu rrit
Asni dit nuk osht perfekt, del dicka qe ta prish
Se ni njeri qe osht i urt, n´mbrendi e ka ni bish
shet lumturi para tjerve, po zemra nuk po t´fol
Per me pas mirkuptim ,beso qe nuk t´vyn shkoll
T´vyn ni zemer e do ndenja, e jo sjellje t´robotit
Ski qa mu tut prej njerzve,Duhesh me ju tut zotit
Nese niherë deshton n´jetë,kurr sbon mu dorzu
Se gabimi t´bon mat fort,duhesh prap me provu
Duhesh n´kam mu qu, e me gjith zo me bertit
"EDHE UNE JOM DIKUSHI MUNA GJETHCKA ME ARIT"

Reff.(2x) ' PaTTo G
Jeta e dikujt po prishet prej dikujna
Dikush po ik shpejte e po shkon si furtuna
Qeshtu e ka jeta shoq ski pse mu merzit
Sun e sheh si pikturë e as si ni grafit.

` PaTTo G:
Jom kon kom me met, gjeth optimist n'jet
shum her deshtoj qellimi,faji prap jetim mbet
Jeta me t´meta, shkatrohet shpejt e shkreta
E pasun me shum shtresa
Po sun pi ja msojm vleftat
Kurgjo sbohet veq,qashtu pa menu
A del tipi me vjedh,pa pas nevoja a thu?
Ose aj tjerti e shajti, e vrajti per dicka
Kerkush sdel per qef,paska dal gjak me la
M´vjen inat me than, po zemra spo ma man.
Njoni kishe ma i forti,ati turtit ja shilon
E marrin guximin,t'urtin dojn me fundos
I del krejt e kundert,se i urrti i qel grop
I qoj durt nalt ka zoti,cdo nat po lutna
E di sum len vet,se nuk lutna veq kur tutna
O zot ni shok ma more, e dergove n'paqe
Ndihmoj shokut tjeter.kaloje n´tjeter faqe.

RReff.(3x) ' Patto G
Jeta e dikujt po prishet prej dikujna
Dikush po ik shpejte e po shkon si furtuna
Qeshtu e ka jeta shoq ski pse mu merzit
Sun e sheh si pikturë e as si ni grafit.

`Daddy F:
Jeta nuk o film,edhe pse ka me tu dok
Fshij syt kur une foli,nese t'pikojn disa lot
Kur fillon jeta gzim.kur perfunon idhnim
Kejt kto e din,ska ka pauz e ska perkthim
Dikush t´mirat n´jete,i fiton me qyk t'zorit
Dikush qe lind n't'mira,dikur del prej kontrollit
Dikush as nuk ka rast,t'mirat me i mrri
Dikuj i jepet rasti, e shfrytzon me marri
Jeta bardh e zi,mir edhe keq
Thuj po ose jo,sdi a i ke ni ata pleqt
Veq ni se o i keq,qe realiteti kurr s'pranohet
Sa her rrzohet e qohet,njeri n'jet veq sprovohet
Fjala urt sot nuk ngohet,me t'zez perparon
Njeri dobt qe dikush korresdina perfiton
Njeri drejtë sun gjykon,zoti esht per ket pun
Le 1 fjal a veper t 'mir,qe dikush gjeth ta run

Reff.(4x)' Patto G
Jeta e dikujt po prishet prej dikujna
Dikush po ik shpejte e po shkon si furtuna
Qeshtu e ka jeta shoq ski pse mu merzit
Sun e sheh si pikturë e as si ni grafit.


Ky tekst u dërgua nga  54321   Heliumi
Më Shumë Këngë Nga Anestezioni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet