Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ani Çuedari - Loti I Gjelber Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Arome konjaku
Premtim i kuq i papjekur
Gjerat qe ai njihte
Sendet qe kish prekur
Kish nje muskul te thjeshte
Te ndershem ne zemer
Kjo te bente ty nje tjeter femer

Ishte nata jone
Qielli yne, yjet tane
Gjithcka eshte ok te thane
Ai iku nga kjo bote
Lote te gjelber u thane
Djerse i dhe sot
Ngre syte per te lindur nje ylber
Pse nuk eshte. tha nje eshte ketu
Ku u fsheh ajo thash
Luan me pluhur

Ne rruget ku shkon pluhur
Kepuce e lodhur
Ti ndihesh e mpiksur
Fryme e trembur
Si shembja qe thellohet pas shpine
Ti ndjen krisjen e cdo stine

Ne qytet kalon mengjesi i zakonte
Ne frym shket ende
Ti je e paforte
Doje puthje zemren germon
S’ndieve me buze pa krare per mbi ti me
Bota pret brishtesine
Duart e ftohta te saj
Merr me ajer kaq shume faj
Qielli u fik yjet rane
S’folen me si je

Jo nuk eshte fundi i bukur si perralle
Zemra te pikon vec mall
Syte e tu te trembur qe arrinin tek une
Je kaq larg pran meje nuk je

Doje puthje zemren germon
S’ndieve me buze pa krare per mbi ti me
Botra pret brishtesine
Duart e ftohta te saj
Kaq shume faj
Qielli u fik yjet rane
S’folen me si jeNuk kemi video për këtë këngë.


Ani Çuedari
Publikimi: 20/11/2008
Festivali: Kënga Magjike 2008
Muzika: Edmond Veizaj
Teksti: Ani Çuedari
Orkestrimi: Edmond Veizaj


Ani Çuedari - Loti I Gjelber
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Loti I Gjelber".
3. Video është e këngës "Loti I Gjelber", por nuk këndohet nga Ani Çuedari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ani Çuedari:


Komente 0