Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ani Çuedari - Rijam Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Pa fjale, nje mesazh une ta kam shkruar
I badhe, sfondi yt i pazbuluar
Per ty kam nje roman te perfunduar
Por k’te cast, une s’kam fjale, zemra u ndal
Rilind e rifilloj nje ndjenje
Nga pergjumja me rizgjon

REF Rijetoj nga momentet qe me fale ti
E rizgjoj brenda zemres fjalen dashuri
Rifillon dit’ e re
Ku marr kuptim tani
Rifilloj te ndjej rrahjet
Qe me fale ti

Sa larg, me duket koha e trishtuar
Harruar, nga ty jam un’ e plotesuar
Per ty kam 1000 caste per t’jetuar
Zemra ndal, te kam prane
Un’ rijam
Rilind e rifilloj, nje ndjenje
Nga pergjumja me rizgjon

REF 2x

Fillon dita me oret e tua
Dhe vjen mbremja me nje te dua
Une rilinda, kasha harruar
Jam, une rijam

REFPublikimi: 10/05/2009
Festivali: Top Fest 6
Muzika: Klodian Qafoku
Teksti: Dr. Flori
Orkestrimi: Klodian Qafoku


Më Shumë Këngë Nga Ani Çuedari:


Komente 0


Ani Çuedari - Rijam
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rijam".
3. Video është e këngës "Rijam", por nuk këndohet nga Ani Çuedari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.