Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ani Çuedari - Mesuar Me Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

E veshtire, jam mesuar me ty
Mengjeset, pa vemendje te dy
Kur dilnim se duhet te dilnim
Kur putheshim, kur ne nuk ndienim
Ka kohe qe rrime si aktore
Ti ke kohe qe sdo, jam shume e mire
Te lutem shko. veten e denon
Nje goditje nga ty mora
Tani vete ne kembe po rri
E jetova dhimjen time
Kam nje plage kujtim nga ti
Zemren time e lendova
Por cfare ndodhi ska rendesi
Une u rrita dhe mesova
Te ece vete kjo fale nga ti

REF Shuhen endrrat
Shuhen shpresat
Por une vete vazhdoj
Faleminderit cfare kaluam
Por nuk eshte njesoj
Mbyll nje liber hap nje tjeter
Ndoshta perfundoj
Nis cdo gje prap nga e para
Jo nuk eshte njesoj

Aty ku rrinim, nuk do jemi tani
Cdo gje me ty, e kam te veshtire
Pa vemendje, kerkoj vemendje nga ty
Nuk ka me te dy
Kaq larg te ndjej kaq prane
Dhe kohen , kujtimet i lame
Tani nuk kam mbeshtetje tek ty
Nuk ka me te dy
Nje goditje nga ty mora
Tani vete ne kembe po rri
E jetove dhimjen time
Kam nje plage kujtim nga ti
Zemren time e lendova
Por cfare ndodhi ska rendesi
Une u rrita dhe mesova
Te ece vete kjo fale nga ti

REF 3x
Shuhen endrrat
Shuhen shpresat
Por une vete vazhdoj
Faleminderit cfare kaluam
Por nuk eshte njesoj
Mbyll nje liber hap nje tjeter
Ndoshta perfundoj
Nis cdo gje prap nga e para
Jo nuk eshte njesojPublikimi: 17/11/2006
Festivali: Kënga Magjike 2006


Më Shumë Këngë Nga Ani Çuedari:


Komente 0


Ani Çuedari - Mesuar Me Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mesuar Me Ty".
3. Video është e këngës "Mesuar Me Ty", por nuk këndohet nga Ani Çuedari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.