Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Natyrën

Magjia E Pyllit

Shhhhh,a dëgjuat diçka?
Me magjinë e tij pylli na tha diçka!
Mos lini që frika t'ju pushtojë,
pylli do që në trupin e tij t'ju ftojë.

Ditën,pemët e lulet shikojmë.
Natën,degjojme bufet,qe ne hije qendrojne.
Dhe dreret,brire-degeze,
naten shikojne yjet ne driten e nje heneze

Pylli ka kaq harmoni,
prandaj,frike mos kini.
Me magjine e tij pylli na fton,
dhe jeten tone na e zbukuron!

- poezi nga Anife Kulla


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4


Më shumë nga Anife Kulla


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet