A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anila Mimani
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Gusht 1982
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  161
Këndon kryesisht: pop

Anila Mimani është këngëtare e njohur. Ajo është e martuar, ka dy vajza dhe jeton në Zvicër.

Në vitin 2003, Anila Mimani publikon albumin "Digjesh Zjarr".

Në vitin 2005, Anila Mimani publikon albumin "Vajza E Mamit".

Në vitin 2008, Anila Mimani publikon albumin "Baby".

Më datë 30 Prill 2009, Anila Mimani publikon videoklipin "U Bo Cuni Arapci".

Në Nëntor 2009, Produkt 28 merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Inati", në bashkëpunim me Anila Mimani.

Më datë 16 Shkurt 2011, Anila Mimani publikon videoklipin "Pasion Dashurie".

Më datë 11 Maj 2013, Anila Mimani publikon videoklipin "Karajfili Dhe Zambaku".

Më datë 27 Korrik 2014, Anila Mimani publikon videoklipin "Unazen E Gishtit", në bashkëpunim me Grupi Kristal.

Më datë 21 Tetor 2014, Anila Mimani publikon videoklipin "Ti Je Larg".

Më datë 10 Shkurt 2017, Artan Kola publikon videoklipin "Une Pa Ty Si Pa Sy", në bashkëpunim me Anila Mimani.

Më datë 29 Gusht 2017, Anila Mimani publikon videoklipin "Ti Nuk E Di".

Më datë 4 Korrik 2018, Anila Mimani publikon videoklipin "Te Du Pa Fjale", në bashkëpunim me Imbro Manaj. Muzika e këngës u punua nga Alban Arifi, teksti u shkrua nga vetë Anila Mimani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Arifi.

Më datë 5 Qershor 2019, Young Zerka & Anila Mimani publikojnë videoklipin "Neser". Muzika e këngës u punua nga Young Zerka & Big Deal Records, teksti u shkrua nga Young Zerka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Deal Records. Videoklipi u prodhua nga kompania Talelli Production.

Më datë 6 Korrik 2019, Anila Mimani publikon videoklipin "Te Ndjej".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019