A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Anila Mimani - Baby

Teksti i këngës:

Something is going on
Very very strange and very exciting
For the all the ladies

Baby, zemer, shpirt e xhan mos luaj aman
Se pa ty nuk mund te rri vetem ty te kam (2x)

(listen now girl)
I remember the time, the place,
when for the first time I kiss you
Baby, now is too late, but I miss you
You’re my only girl, and you will always be
Never I don’t wanna see you baby crying for me
I was taken it so slowly, I’m lonely, lonely
Everyday I’m so lonely, baby why don’t you want me?
Give me one more chance to show you
How much I love you?!
I will change, I promise you, ‘cause I don’t wanna lose you

Kohen qe kaluam bashke ne, jo nuk mundem ta harroj
Se pa ty i humbur jam, per çdo dite une te mendoj.

Pyes veten: kush ka faj?
Dite e nate per ty pa qaj.
Veç tek ti mendja me rri
Dhe ti mire e di!

Baby, zemer, shpirt e xhan mos luaj aman
Se pa ty nuk mund te rri vetem ty te kam (2x)

No, no worries, no cries,
‘cause everything will be alright
Just let me try, don’t say me bye-bye.
I’m looking to my eyes, believe me, no more lies.
Baby, just replace, that’s makes survive.
Hey, beautiful baby, don’t let me my baby
‘cause you got me crazy, why don’t you love me?
Give me the time, give me the chance, either want every girls
Baby, now is too late, but that can be placed.

Kohen qe kaluam bashke ne, jo nuk mundem ta harroj
Se pa ty i humbur jam, per çdo dite une te mendoj.

Pyes veten: kush ka faj?
Dite e nate per ty pa qaj.
Veç tek ti mendja me rri
Dhe ti mire e di!

Baby, zemer, shpirt e xhan mos luaj aman
Se pa ty nuk mund te rri vetem ty te kam (2x)

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019