Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  12
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
BIOGRAFIA: Anila Varfi është një autore këngësh dhe shkrimtare e njohur. Anila Varfi ka përfunduar studimet e larta në Akademinë e Arteve, dega Dramë (1994) dhe për Gjuhë-Letërsi (1996). Në vitin 1993 fillon punë në Radio Tirana në departamentin e kulturës, si gazetare kulture. Shkruan disa episode për skenarin radiofonik “Rruga me pisha” (2002). Dokumentari“ Jetë pezull” (2004) i cili konkurron në Prix Europe, Berlin dhe nominohet në 6-shen e dokumentareve më të mirë me buxhet të ulët. Bashkëpunon me Gjergj Xhuvanin ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Alma Papamihali

Silvana Berki

Flutura Açka

Irma Kurti

Mimoza Leskaj

Delinda Muçollari

Drita Fejza

Viktoria Xhako

Lumturi Plaku

Ermira Jusufi

Tags: Anila Varfi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet