Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anisa Dervina - Histori  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 8

Komente

Asnjë Koment

05/06/2011

2011-06-04T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Histori" kënduar nga Anisa Dervina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Anisa Dervina i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Besa - Histori

Mund t’me shohesh poshte
Mund t’me flakesh pas
Mund te besh me mua sic ke bere cfare ke dash’
Shpirtin ma ke marre
S’kam me cfare humbas
Force
T’mos harroj kush jam
Lot
Te ringrihem prape
Te hedh nje hap
T’mos kthehem pas

[REF.:]
Kur historia te ktheje
Mes fytyrash do t’gjej
Te t’them ne sy gjunjet pa mu prere
Te duash ty, eshte parajse ne ferr
Kur historia te ktheje
Do kerkosh t’fundit here
Te te mbaj ne gji te t’i fal une krejt
Te duash ty eshte parajse ne ferr

Te besova ty ne cdo cast, cdo marrezi
Te mendova ty dhe kur trupi me kish ngrire
Zeri im u ngjir, therras fort emrin tend

Force
T’mos harroj kush jam
Lot te ringrihem prape
Te hedh nje hap
Te t’le ty pas

[REF. x2:]
Kur historia te ktheje
Mes fytyrash do t’gjej
Te t’them ne sy gjunjet pa mu prere
Te duash ty, eshte parajse ne ferr

Me fal qe erdha sonte pa njoftim
Per mua s’ka mbaruar ti e di...
Nje shprese e kam une ende
Se do t’gjej diku prape
Ai qe do me shume jo nuk fat
Se kur do me shume jo nuk ke fat

Lot

Lot

Force

Force

[REF. x3:]
Kur historia te ktheje
Mes fytyrash do t’gjej
Te t’them ne sy gjunjet pa mu prere
Te duash ty, eshte parajse ne ferr

Nita Latifi - Histori

Mirë u bo që shkove, e u ndamë
Mirë u bo se frymën ma ki zanë
Mirë qe i gjujta sendet e tua
Se këtu dashni nuk ka

Femrat mo nuk t'lojnë mi gjujtë me gurë
Se ato nuk janë më si dikur
Ja teprove shumë, më lëndove shumë, tash mos luj,
U pendove n'fund, kur e kuptove çka ki humb

A e din sa herë t'kom pritë?
E sa herë t'kom përcjellë
Sa kom dalë me fol me ty
Sa herë zemrën ta kom qelë

A e din që shokët e tu?
Kanë qenë edhe shokët e mi
Tash pom dokesh shumë i zi
Po m'dokesh Histori...

Mirë u bo që shkove, e u ndamë
Ti nuk ishe princi jem i bardhë
Mirë u bo, i qela sytë me kohë
Deri sa s'është vonë

Femrat mo nuk t'lojnë mi gjujtë me gurë
Se ato nuk janë më si dikur
Ja teprove shumë, më lëndoves shumë, tash mos luj,
U pendove vonë, kur e kuptove çka ki humb

A e din sa herë t'kom pritë?
E sa herë t'kom përcjellë
Sa kom dalë me fol me ty
Sa herë zemrën ta kom qelë

A e din që shokët e tu?
Kanë qenë edhe shokët e mi
Tash pom dokesh shumë i zi
Po m'dokesh Histori...

A e din sa herë t'kom pritë?
E sa herë t'kom përcjellë
Sa kom dalë me fol me ty
Sa herë zemrën ta kom qelë

A e din sa herë ta fala çdo gabim?
Jeta jeme ishe ti...
Tash pom dokesh shumë i zi
Po m'dokesh Histori...
Më Shumë Këngë Nga Anisa Dervina:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet