A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Anisa Dervina - Histori


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/06/2011

2011-06-05T00:00:00

Participating in

Top Fest 8It's a long time that we try finding the lyrics to "Histori" sung by Anisa Dervina.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Nita Latifi. We wish that's the lyrics you are looking for:

Mirë u bo që shkove, e u ndamë
Mirë u bo se frymën ma ki zanë
Mirë qe i gjujta sendet e tua
Se këtu dashni nuk ka

Femrat mo nuk t'lojnë mi gjujtë me gurë
Se ato nuk janë më si dikur
Ja teprove shumë, më lëndove shumë, tash mos luj,
U pendove n'fund, kur e kuptove çka ki humb

A e din sa herë t'kom pritë?
E sa herë t'kom përcjellë
Sa kom dalë me fol me ty
Sa herë zemrën ta kom qelë

A e din që shokët e tu?
Kanë qenë edhe shokët e mi
Tash pom dokesh shumë i zi
Po m'dokesh Histori...

Mirë u bo që shkove, e u ndamë
Ti nuk ishe princi jem i bardhë
Mirë u bo, i qela sytë me kohë
Deri sa s'është vonë

Femrat mo nuk t'lojnë mi gjujtë me gurë
Se ato nuk janë më si dikur
Ja teprove shumë, më lëndoves shumë, tash mos luj,
U pendove vonë, kur e kuptove çka ki humb

A e din sa herë t'kom pritë?
E sa herë t'kom përcjellë
Sa kom dalë me fol me ty
Sa herë zemrën ta kom qelë

A e din që shokët e tu?
Kanë qenë edhe shokët e mi
Tash pom dokesh shumë i zi
Po m'dokesh Histori...

A e din sa herë t'kom pritë?
E sa herë t'kom përcjellë
Sa kom dalë me fol me ty
Sa herë zemrën ta kom qelë

A e din sa herë ta fala çdo gabim?
Jeta jeme ishe ti...
Tash pom dokesh shumë i zi
Po m'dokesh Histori...


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019