Anisa Frasheri Poezi
Anisa Frasheri

Tema: Poezi Për Vitin e Ri


Dimri

kur floket e bores rane ne toke
Dimri erdhi me shkop ne dor
Toka u mbulua me qilimin e bardh
dhe bora binte si kristal
Nga xhami femijeve po ju dukeshe fantazi
por ne te vertete
ishte nje mrekulli
Nuk e di si e perjetova
ate moment kur bardhesine veshtrova

- Poezi nga Anisa Frasheri{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1