Anisa Shabani
Anisa Shabani

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 19 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: Anisa Shabani është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe për fëmijë/junior. Ajo jeton në Ferizaj dhe ka nisur të këndojë në vitin 2013. Ndjek shkollën e muzikës për flaut. Ka qenë pjesë e çdo aktiviteti muzikor të organizuar në Kosovë dhe i pëlqen të marrë pjesë dhe në festivale që zhvillohen në rajon. Ajo që e shoqëron kudo dhe e mbështet në çdo hap të saj është mami, por për aktivitetet Anisa ka edhe një manaxhere që kuron çdo detaj. Ëndrra më e madhe është të përfaqësojë Kosovën në vende të ndryshme të botës. Në Audic...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0