Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Bitri - Dashuria E Parë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  25

Dashurinë e parë kush nuk e provoi,
Dhimbjen që la pas kush nuk e këndoi,
E këndoi, e këndoi…

Ku shkuan fjalët që m'i thoshje me aq zjarr,
Ku shkuan lulet që m’i sillje plot me vesë?
Ku fluturoi dashuria jonë e parë,
Ku shkoi motivi që më zgjonte çdo mëngjes?
Një këng' e vetme jo nuk është rinia,
Por veç një dhimbje kam e do ta them,
Dhe një prej këng've është dhe dashuria
Dhe këng' e saj ushton si një refren.

Jo nuk e besoj nuk është e lehtë që ta mohoj,
Kurr' dashurin' e parë, jo nuk e harroj.
Mos më thuaj s’më ndihmon,
Asnjeri s’do ta besojë.
Kur t’vijë nata do të vijë vet’ të takoj.
Të takoj, të takoj..

Ku shkuan fjalët që m'i thoshje me aq zjarr,
Ku shkuan lulet që m’i sillje plot me vesë?
Ku fluturoi dashuria jonë e parë,
Ku shkoi motivi që më zgjonte çdo mëngjes?
Një këng' e vetme jo nuk ësht' rinia,
Por veç një dhimbje kam e do ta them,
Dhe një prej këng've ësht' dhe dashuria
Dhe këng' e saj ushton si një refren.

Jo nuk e besoj nuk ësht' e lehtë që ta mohoj,
Kurr' dashurin' e parë, jo nuk e harroj.
Mos më thuaj s’më ndihmon,
Asnjeri s’do ta besojë.
Kur t’vij' nata do të vijë vet’ të takoj.
Të takoj, të takoj..

Dashurin' e parë kush nuk e provoi,
Dhimbjen që la pas kush nuk e këndoi,
E këndoi, e këndoi…


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001

Anita Bitri - Dashuria E Parë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuria E Parë".
3. Video është e këngës "Dashuria E Parë", por nuk këndohet nga Anita Bitri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Bitri:


Komente 2