Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Bitri - Lulet E Majit (Feat. Dashnor Diko & Adhurim Demiri)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Sa njerëz dashurojnë, se ruajn dot sekretin
si s'mund ta fshehin detin,lalala la lalala
s'e ruajnë dot sekretin,se s'mund ta fshehin detin..

Kishe vënë prapë tek adresa, veç gërmën e parë
Pas një gërme plot kuptim, kot fshihesh more djalë
Më shohin mua, shoqet me dyshim
Ato s’të njohin, emrin jo s`ta dinë...

Dua që ta mbaj sekret, por mundohem kot
Lulet ngjyrën, yllit dritën, nuk ia fshehin dot
Lëndinë e pashkelur, dashuria e parë
Lulet e majit i çel në janar... Dashuria e parë

Sa njerëz dashurojnë, s’e ruajnë dot sekretin
Se s’mund ta fshehin detin
Ndaj dhe shoqet më ngacmojnë, dhe kanë për ty
i dashur një qortim
Përse të jesh ti akoma anonim

Refreni...

Sa njerëz dashurojnë, s’e ruajnë dot sekretin
Se s’mund ta fshehin detin
Ndaj dhe shoqet më ngacmojnë, ashtu si unë dhe ato e dinë, kush dashuronë jo nuk mbete anonim

Dua që ta mbaj sekret, por mundohem kot
Lulet ngjyrën, yllit dritën, nuk ia fshehin dot
Lëndinë e pashkelur, dashuria e parë....
Lulet e majit i çel në janar..... ..............................Dashuria e parë...

Përsëritet Refreni...

Sa njerëz dashurojnë, s’e ruajnë dot sekretin
Se s’mund ta fshehin detin
Ndaj dhe shoqet më ngacmojnë, dhe kanë për ty
i dashur një qortim
Përse të jesh ti akoma anonim..
Sa njerëz dashurojnë, s’e ruajnë dot sekretin
Se s’mund ta fshehin detin Ndaj dhe shoqet më ngacmojnë,
ashtu si unë dhe ato e dinë, kush dashuronë .........................jo nuk mbete anonim
Kush dashuronë...

Vjen si agim i ndritur, ma zbukuron rininë
Si lulet në lëndinë...
Sa me mall ty të kam pritur, ngjyra të reja
t’i shtojmë dashurisë
Me mijëra drita t’i ndezim lumturisë...

Përsëritet....

Ngjyra të reja
t’i shtojmë dashurisë...
Me mijëra drita t’i ndezim lumturisë...


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001

Anita Bitri - Lulet E Majit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulet E Majit".
3. Video është e këngës "Lulet E Majit", por nuk këndohet nga Anita Bitri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Bitri:


Komente 0