Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Bitri - Hartimi Dhe Dëbora Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  11

Ja zilja ra kemi hartim
ka gjallëri dhe frymëzim
por për çudi shikoj nga jashtë
një zog na fton çukit në xham...

Bora e bardhë pemët mbuloj
çudi më parë si nuk e pamë
i vogli zog shpejt fluturoi
ti shkojmë nga pas me gaz na fton...

oooooooooo

Ja po ulet mbi oborr
lehtë-lehtë kjo dëborë
O sa na gëzon
dhe si zogj na fton...

Ja të qeshur ne vrapuam
pamë mimozat qenë mbuluar
o sa u çuditëm zemrat na trokitën...

Ja të qeshur lozim ne si fëmijë
gjuaj unë më fort gjuan ti
Shpejt harruam se ne kishim hartim
hej ti shok pse gjuan kaq fort...

Ja zilja ra sa shpejt mbaroi kjo orë
Me sy të qeshur ne mësuesen shikojmë
prapë si fëmijë qëndrojmë shpërndarë në oborr
Nuk kemi faj fajin e ka kjo borë


Ky tekst u dërgua nga  FatojaAnita Bitri
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/01/2009


Anita Bitri - Hartimi Dhe Dëbora
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hartimi Dhe Dëbora".
3. Video është e këngës "Hartimi Dhe Dëbora", por nuk këndohet nga Anita Bitri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Bitri:


Komente 1