Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Bitri - Dashuria S'njeh Sekret Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  4

Kishe vënë prapë tek adresa,
veç gërmën e parë
Pas një gërme plot kuptim,
pse fshihesh djalë
Më shohin mua shoqet, me dyshim
Ato s'të njohin, emrin nuk ta dinë
Dua që ta mbaj sekret, por mundohem kot
Lulet ngjyrën, yllit dritën,
nuk ia fshehin dot
Lëndinë e pashkelur dashuria e parë
Lulet e majit i çel në janar
Dashuria e parë

Sa njerëz dashurojnë,
s'e ruajnë dot sekretin
Se s'mund ta fshehin detin
Ndaj dhe shoqet më ngacmojnë, ato s'të njohin
Emrin nuk ta dinë Përse të jesh ti akoma anonim
Vjen si agim i ndritur,
ma zbukuron rininë Si lulet në lëndinë
Sa me mall ty të kam pritur, ngjyra të reja
T'i shtojmë dashurisë
Me mijëra drita T'i ndezim lumturisë.
Anita Bitri
Publikimi: 01/12/1999


Anita Bitri - Dashuria S'njeh Sekret
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuria S'njeh Sekret".
3. Video është e këngës "Dashuria S'njeh Sekret", por nuk këndohet nga Anita Bitri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Bitri:


Komente 0