Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Bitri - Qesh, Ti Vec Qesh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Pёr ty e ti nuk jam,
E ti nuk je pёr mua,
Pse ishe ti kaq larg,
Kur unё nevoj kisha kaq shumё…

Njё jetё tё tёrё me shpresё,
Me ty dua ta ndaj,
Njё ёndёrr ledhatim tёnde, qeshje,
Na çojnё ne lart nё qiell, Je je…

Ështё kjo dashuri qё ndjej dhe dua,
Ështё kjo dashuri qё ёndёrroj dhe qaj,
Vetёm parajsa do tё jetё vend pёr ne,
Tё kemi shanc, tё kemi shanc,
Nё ёndёrrёn tonё, tё jetojmё ne…

Refreni Pёrsёritet dy herё…

Pra qesh ti veç qesh,
Vetёm pёr ty unё do tё pres,
Do tё pres nё parajsё bebe,
Fjalёt kёrko pёr mua…

Mos ki frikё ti buzёqesh,
Se ёngjёjt tё sjellin tek unё,
Pra ti veç qesh, vetёm qesh,
Beibe……………..

Tani unё po kёndoj,
Pёr dashurinё e fort,
Qё moshёn e harroj,
I lirё ky shpirti dashuron…

Si kёnga ka kufi,
Njё puthje ka magji,
Kjo rrahje e zemrёs,
Jeton me ёndёrrёn pa kufi…

Ështё kjo dashuri, qё ndjej dhe dua,
Ështё kjo dashuri, qё ёndёrroj dhe qaj,
Vetёm parajsa do tё jetё vend pёr ne,
Tё kemi shanc, tё kemi shanc,
Nё ёndёrrёn tonё, tё jetojmё ne…

Refreni Pёrsёritet dy herё…

Pra qesh ti veç qesh,
Vetёm pёr ty, unё do tё pres,
Do tё pres nё parajsё bebe,
Fjalёt kёrko pёr mua…

Mos ki frikё ti buzёqesh,
Se ёngjёjt tё sjellin tek unё,
Pra ti veç qesh, vetёm qesh,
Beibe…beibe, vetёm qesh, qesh…

Dhe unё do tё pres, beibe,
Kjo dashuri qё ёndёrroj dhe dua,
Qё ёndёrroj dhe qaj,
Vetёm pёr ty unё do tё pres…

Beibe, ti veç qesh, beibe, pra qesh…

Refreni Pёrsёritet dy herё…

Pra qesh ti veç qesh,
Vetёm pёr ty unё do tё pres,
Do tё pres nё parajsё bebe,
Fjalёt kёrko pёr mua…

Mos ki frikё ti buzёqesh,
Se ёngjёjt tё sjellin tek unё,
Pra ti veç qesh, vetёm qesh,
Beibe……………………

Ky tekst u dërgua nga Lulezim BitriPublikimi: 01/12/2004
Muzika: Anita Bitri
Teksti: Anita Bitri


Më Shumë Këngë Nga Anita Bitri:


Komente 0


Anita Bitri - Qesh, Ti Vec Qesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qesh, Ti Vec Qesh".
3. Video është e këngës "Qesh, Ti Vec Qesh", por nuk këndohet nga Anita Bitri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.