Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Take - Të Shtrënjtës Time Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

s'mendonja, ta donja
me zëmër, si të vegjlit kaqë shumë
ta shihnja për çdo natë edhe në gjumë
s'mendonja, s'mendonja

kur ishe, larg meje
kujtimi yt o vashë më ndizte gjinë
e malli veç ma shtonte dashurinë
për shoqen, e dashur

të desha, të dua
ashtu sikur në jetë s'kam dashuruar
e dashur, për mua
je shok i mirë e krah i fortë mbi dhe

dëgjoje, dëgjoje
se si buçet për ty sot kënga ime
për ty që i fal kësaj zëmre veç gëzime
dëgjoje, dëgjoje

me shpirtin, e pastër
për mua vetëm ti je e vërtetë
ti sjell pranë meje gazin që fal jeta
o shoqe, e dashur

me vite, do shkojnë
të vegjlit do ta mbushin plot shtëpinë
e thinjat do tregojnë për dashurinë
për jetën, e lumturNuk kemi video për këtë këngë.


Anita Take
Publikimi: 01/12/2004


Anita Take - Të Shtrënjtës Time
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Shtrënjtës Time".
3. Video është e këngës "Të Shtrënjtës Time", por nuk këndohet nga Anita Take.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Take:


Komente 0