Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Take - Shoqes Time Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  10

Kush e këndoi dashurinë
lakmoi më parë bukurinë
veç në më pyettë bota mua
pse kaq fort atë e dua
them se ka zemrën për të qenë
prandaj edhe zemrën ia kam dhënë

Se dashuria s'është e thënë
të jetë vasha yll a hënë
se bukuria shkon e vjen
por zemra kurrë s'të gënjen

Ajo u lind për të ndjerë
sië qe tek ne kjo pranverë
ne jete nje shoqe lindi pranë
e zemrat tona ne s'i ndamë
se ka mirësi e ëmbëlsi
prandaj ja fala dashurinë

Se dashuria s'është e thënë
Të jetë vasha yll a hënë
se bukuria shkon e vjen
por zemra kurre s'të gënjen
Anita Take
Publikimi: 01/12/1958


Anita Take - Shoqes Time
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shoqes Time".
3. Video është e këngës "Shoqes Time", por nuk këndohet nga Anita Take.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Take:


Komente 0