Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anjeza Branka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  280
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 41 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Anjeza Branka është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Anjeza Branka ka lindur në Tiranë, por për 14 vjet ka jetuar së bashku me familjen e saj në Gjermani. Është larguar nga Shqipëria në moshën 9-vjeçare. Ka mbaruar Akademinë e Arteve për aktrim. Ka publikuar disa albume. Në Dhjetor 1999, Anjeza Branka merr pjesë në Festivali i 38-të në RTSH me këngën "Hosana". Në vitin 2000, Anjeza Branka publikon albumin e parë "Enderroj Per Ty". Në Qershor 2002, Anjeza Branka merr pjesë në PoliFest 2002 ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

TikTok

Komente

5 🔥Metropol (2009)

Bejbi (2006)

Vetem Per Ty (2002)

Enderroj Per Ty (2000)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Soni Malaj

Rozana Radi

Bleona Qereti

Elsa Lila

Mariza Ikonomi

Edona Llalloshi

Leonora Jakupi

Adelina Ismaili

Arta Bajrami

Artiola Toska

Tags: Anjeza Branka, Anjesa


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet