Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Anjeza Branka - Mjaft  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Vetem Per Ty"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mjaft" kënduar nga Anjeza Branka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adelina Tahiri - Mjaft

Afer larg je ti
Dua të të kem
Kthehu persëri
T'lutem po nuk do
qe me ty te jem
Mua pse me ndodh joo
Po ta dije ta shihje
Qmenduri do te nisi si
Nje natë qe nuk përfundon
E po te gjejë momentin
Vera s'do mbaronte dot
Se pa ty bën ftoht

Ref2x:Mjaft kjo fjal tani
Do të bëj të kesh nje pendim
Sa her të mendoj
Verën e kaluar kujtoj

Afer larg je ti
Dua të të kem
Kthehu persëri
T'lutem po nuk do
qe me ty te jem
Mua pse me ndodh joo

Ref2x:Mjaft kjo fjal tani
Do të bëj të kesh nje pendim
Sa her të mendoj
Verën e kaluar kujtoj

Meti - Mjaft

sa her te takoj llukse me kerkon qdo te dyten nat ne disko te shkoj lket per ty qenkan gjithqka dashuri te une per ty ma ska vuajtje nuk pranoj veten se lendoj
mjaf me se me lendove
mjaft ma se me tradhtove
mjaf ma sagje sfitove ti mjaf
ma se me lendove majft ma se me
tradhtove ti majf ma asgje nuk fitove ti

shoket me kan tregu po sjukam besu se me thoshe zemer vetem ty te dua ne ket bot nuk je vetem ti mos luaj me ndjenja e dashuri e tash lamtumur do ta kem ma mir

mjaft refreni

Drini Causholli - Mjaft

Ne nje rruge ti do te gjesh
ne rruge do me kerkosh
ne mundesh ti me jep
ne mundesh ti me merr

E nese ti lendon
ne jete pa asnje deshir
per vete nuk me ben
ne syte nuk ka renkim

te lutem ti zgjohu
dhe per vete mos ki meshire
kerkome sa duhet
lejome te jem i lire

mjaft
nuk kerkoj asgje nga ty
mjaft
mjaft degjove zemren tende
mjaft
mjaft u lodhe perseri
mjaft
mjaft therrite emrin tim

E me pas nuk ka nevoje
me pas ti me dhuron
me lutjen jep ti
ate qe njeri z'di

me lodh ti me beso
shpetimin nuk e bej
zemer, me pushton
ku do te jem kerkome
Më Shumë Këngë Nga Anjeza Branka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet