A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Babi

babai
babai im i dashur
ty un shum te dua
ti je drita e henes
ti je shpresa per mua

ti per qdo dit
kujdesesh per ne
na ploteson deshirat
pa menduar dy her

ti me jep keshilla
qe mua me ndihmojn
me thua kur te rritem
te punojm per vendin ton

- poem written by Anjeza Hoxha


- Submitted by Anjeza Hoxha -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019