Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anjeza Qose - Gabimisht  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Top Fest 4

Komente

Asnjë Koment

27/05/2007

2007-05-26T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gabimisht" kënduar nga Anjeza Qose.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Anjeza Qose i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sabri Fejzullahu - Gabimisht

Si duhangji pa cingare
sikur xhepi bosh pa pare
i dashurum pa dashni
ku jam zemer un pa tyy..

Ref. 2x:
Gabimisht kush dashuron
ndarja shtrejt i kushton
rrezik ishte, zgjidhje nuk kishte

Ah shum merak lidha ne ty
po ne fund zemra mu thy
dashnia qe ma ke dhann
mir mka bo e keq mka lan

Ref. 4x:
Gabimisht kush dashuron
mdarja shtrejt i kushton
rrezik ishte, zgjidhje nuk kishte

Durim Malaj - Gabimisht

Një zemer pa faj
ne dashni beson
se e lëndon tjetrin
në mendje nuk ish kon
çdo njeri i mir
mashtrohet në jet
se e sheh gjith botën ashtu siç osht vet

REF: Gabimisht kam fol
Gabimisht kam qesh
Për mashtrimet tua
kurr nuk kam me hesht

Gabimisht kam fol
Gabimisht kam qesh
Për mashtrimet tua
kurr nuk kam me hesht

Gabim që për ty
e harrova vetën
kush jeton me rrena
se don të vërtetën
çdo njeri i mir
mashtrohet në jet
se e sheh gjith botën ashtu siç osht vet

REF: Gabimisht kam fol
Gabimisht kam qesh
Për mashtrimet tua
kurr nuk kam me hesht

Gabimisht kam fol
Gabimisht kam qesh
Për mashtrimet tua
kurr nuk kam me hesht

Gabimisht kam fol
Gabimisht kam qesh
Për mashtrimet tua
kurr nuk kam me hesht

Gabimisht kam fol
Gabimisht kam qesh
Për mashtrimet tua
kurr nuk kam me hesht

Mentor Kurtishi - Gabimisht

Shko mos më thuj as lamtumirë
Ktuu fundi paskaa qennnë
Shko ndoshta gjen edhe më mirë
Qdo fillim dhe fundi i vjen

Po na ndan kjo natë e zezë
Në takim nesër nuk pres
N`vendin ku jemi taku
Do t`mbetet pa ty pa mu

Ref: (2x)
Unë dhe ti me një qytet
Gabimisht ne u pam
Gabimisht u dashuruam
Gabimisht ne u ndaaam..

Mos mos ma fshi lotin në sy
Se unë dua të qaj
Kjo është nata e fundit për ne të dy
Hera e fundit që në prehër të mbaj

Po na ndan kjo natë e zezë
Në takim nesër nuk t`pres
N`vendin ku jemi taku
Do t`mbetet pa ty pa mu

Ref: [4x]
Unë dhe ti me një qytet
Gabimisht ne u pam
Gabimisht u dashuruam
Gabimisht ne u ndaaam..

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Anjeza Qose:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet